Рома победи португалци в контрола с три автогола

Отборът на Рома победи португалския Фарензе с 4:2 в мач от предсезонната си подготовка.

Римляните стартираха уверено и до почивката се видяха с три гола преднина. Възпитаниците на Жозе Моуриньо поведоха рано след автогол на Артур Жорже (3'), а след това до края на първото полувреме се разписаха Белоти (33') и Пелегрини (42).

В хода на времето през втората част и двамата треньори смениха всичките игрази, с които започнаха мача. Това се оказа положително за португалците, които успяха да вкарат два гола, но и получиха още един.

Първо Расмус Кристенсен си вкара автогол (67'), след което Силва (90') сам си вкара топката във вратата и върна преднината от три гола на “римските вълци”. Все пак Максуел Силва (90' + 3') вкара в продължението на мача и направи загубата на своите една идея по-почетна в този странен мач.

Снимки: Gettyimages