Франция надви Панама в голеада и спечели групата си

Франция победи Панама с 6:3 в атрактивен последен мач за двата отбора от група “F” от Световното за жени, игран в Сидни. За французойките с хеттрик се отличи Кадидиату Диани (28’, 37’-д., 52’-д.), а още попадения добавиха Маел Лакрар (21’), Леа Льо Гарек (45+5’) и Вики Бехо (90+10’). За панамките точни бяха Марта Кокс (2’), Йомира Пинсон (64’-д.) и Линет Седеньо (87’).

Мачът започна с ранен гол за Панама. Още във 2-рата минута Марта Кокс откри резултата след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Това обаче сякаш ядоса французойките, които се развихриха и вкараха 4 гола до края на полувремето. Първо Маел Лакрар изравни с глава в 21-вата минута, а седем минути по-късно Кадидиату Диани направи пълен обрат. В 37-ата минута Диани вкара от дузпа, а в края на полувремето Леа Льо Гарек направи 4:1 за Франция след хубав далечен шут.

Втората част започна отново с френски натиск и в 52-рата минута Кадидиату Диани отново се разписа от дузпа, като оформи своя хеттрик, правейки резултата 5:1. След това французойките се поотпуснаха и Панама успя да върне две попадения, като първо Йомира Пинсон се разписа в 64-тата минута от дузпа, а три минути преди края на редовното време Линед Седеньо направи 5:3, след като довкара с глава. В даденото от съдията голямо продължение Вики Бехо оформи крайното 6:3, след като засече центриране отдясно.

Така Франция спечели групата си и ще играе на осминафиналите с втория от групата на Колумбия, Германия, Мароко и Южна Корея. Панама пък отпадна от турнира след три загуби и голова разлика 3:11.

Снимки: Imago