Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Гредите спряха Лудогорец срещу Олимпия (Любляна)

Лудогорец и Олимпия (Любляна) завършиха наравно 1:1 в среща от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Капитанът на гостите Тими Елшник (14) отбеляза страхотно попадение с шут от далечна дистанция, а Доминик Янков (44) изравни малко преди края на първото полувреме. Българският шампион може да съжалява, че не стигна до победата. На два пъти горната греда спря Кирил Десподов и Спас Делев, а Матиас Тисера се отчете с два сериозни пропуска от близка дистанция. Така двата тима оставиха цялата драма за реванша в Словения след седмица. Срещата в Разград бе поверена в ръцете на норвежкия арбитър Рохит Саги.

Победителят от сблъсъка между двата тима ще играе с победителя от двойката Жалгирис (Литва)/ Галатасарай (Турция) в третия предварителен кръг на ШЛ, отреди днешният жребий в Нион. Загубилият измежду Лудогорец и Олипмия ще играе в третия предварителен кръг на ЛЕ срещу загубилия от двойката Динамо (Загреб, Хърватия) – Астана (Казахстан). Лудогорец набра скорост след слабия старт на сезона и пораженията от Балкани и Крумовград. Последваха две убедителни победи отново над Балкани и Етър, за да стигнем до днешния двубой, в който Лудогорец опита да зарадва своята публика.

26 Лудогорец 1:1 Олимпия (Любляна)

Преди началният съдийски сигнал спортният директор на Лудогорец Георги Караманджуков представи новото попълнение Сонко Сундберг. Голови положения липсваха, а двата тима трудно достигаха до вратата на противника.

Още във втората минута на срещата Квадво Дуа получи контузия, което доведе до принудителната му смяна с Матиас Тисера. Така се стигна до 14-ата минута, в която по-прибраните действия на Лудогорец бяха наказани. Лошо изчистваше на Фон Витри по земя беше посрещнато от капитана на Олимпия Тими Елшник. Той стреля от около 25 метра и преодоля стража Серджио Падт

В 23-ата минута Лудогоред и в частност Кирил Десподов нямаше късмет. Изстрелът на българския национал от свободен удар разклати напречната греда Олимпия запази преднината си. Четири минути по-късно Кирил Десподов проби по левия фланг и намери Доминик Янков на границата на наказателното поле. Халфът си нагласи топката на удобния десен крак, но шутира над вратата.

В 33-ата минута Кирил Десподов качи топката на главата на включилия се в атака Франко Русов. Бранителят стреля, но не намери очертанията на вратата.

Минута преди края на първото полувреме Лудогорец стигна до изравнително попадение. То бе дело на Доминик Янков, който се намира в отлична форма. Клод Гонсалвеш подаде към своя колега, а Янков се възползва от подхлъзването на Ратник. Националът влезе остро в наказателното поле, след което залъга, че ще подава с левия крак, кое матира защитата. Последва удар с десния крак, при който топката се оплете в мрежата.

Последва атрактивен удар на Суалее, но Падт с една ръка боксира в корнер. В 54-ата минута Петев извади Пьотровски и Текпетей от игра, като на техните места се появиха Педро Нареси и Кайо Видал, докато над Разград се изсипваше сериозен дъжд. В 58-ата минута Педро пропиля добра възможност отново да изведе Олимпия напред в резултата.

В 64-ата минута се откри уникална възможност пред Тисера, но Видовшек запази вратата си. Шут на Педро Нареси се превърна в отлично извеждащо подаване за Тисера. Нападателят стреля силно от движение. но стражът на Олимпия се намеси.

В 68-ата минута гол на Лудогорец след страхотна контра не бе зачетен заради засада. Дълго подаване по въздуха намери Фон Витри, а десният бек веднага отклони с едно докосване към Кирил Десподов. Крилото центрира по земя, успоредно на голлинията, а Тисера засече, пращайки топката в мрежата. Бързо обаче страничният съдия вдигна своя флаг, защото Десподов бе в положение на засада.

В 73-ата минута Суалехе центрира необезпокоявано от левия фланг, а на втора греда беше останал Педро, позиционирал се зад гърба за Хайстер. Ударът с глава на нападателя не беше точен.  В 80-ата минута „орлите“ записаха пореден сериозен пропуск на сметката си. Клод Гонсалвеш центрира меко в наказателното поле, където най-ниският в състава на „орлите“ Спас Делев игра с глава. Топката се отби в напречната греда след намеса на вратаря, а след това Тисера отново не успя да преодолее стража при добавката си. До края на редовното време и в добавените 6 минути не се стигна до нов гол и така двата тима оставиха развръзката за реванша след седмица.

ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИЯ 1:1
0:1 Тими Елшник (14)
1:1 Доминик Янков (44)

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Падт; Фон Витри, Пластун, Русо, Хайстер; Пьотровски, Гонсалвеш; Текпетей, Янков, Десподов; Дуа

ОЛИМПИЯ (4-4-2): Видовшек; Ж. Силва, Ратник, Мухамедбегович, Суалехе; Сешлар, Дофо, Елшник. Р. Педро; Нукич, Посавец

Снимки: Борислав Трошев