Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

Япония е на крачка от осминафиналите на Световното за жени

Дамският национален отбор на Япония почти сигурно се класира за 1/8-финалите на Световното първенство за жени. Азиатките записаха втора поредна победа в турнира, след като днес спечелиха с 2:0 срещу Коста Рика в двубой от група С, който се изигра в Дънидин, Нова Зеландия.

Японките определено бяха по-добрият тим, най-вече през първата част, като можеха да победят с по-убедителен резултат, но пропиляха някои чисти положения. Въпреки това те лесно стигнаха до успеха след две бързи попадения още преди почивката. В 25-ата минута Хикару Наомото даде аванс на своя тим с хубав шут, а само две по-късно Аоба Фужино сещо се разписа със страхотен удар от много малък ъгъл. Асистенциите и за двата гола бяха дело на Мина Танака.

Така Япония е лидер в групата с пълен актив от 6 точки до момента и е много малко вероятно да не успее да се класира за елиминациите. Коста Рика остава без актив след първите си два мача и е с илюзорни шансове да прескочи груповата фаза. По-късно днес играят Испания (3 т.) и Замбия (0 т.). Ако африканките не спечелят този мач, то японките със сигурност ще играят на 1/8-финалите.

Снимки: Gettyimages