Японките разпиляха Замбия в откриващия си мач

Япония стартира ударно и победи със смазващото 5:0 дебютанта Замбия в първи мач за двата тима от група “C” на Световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Австралия и Нова Зеландия.

Азиатките, които триумфираха със световната титла през 2011 година, бяха по-добрият отбор през цялото време и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, като още две техни попадения бяха отменени след употребата на ВАР.

Хината Миязава откри резултата за тима си две минути преди края на редовното време на първата част. През второто полувреме Япония усили темпото и не остави шансове на съперника си. В 55-ата минута Мина Танака удвои аванса на азиатките.

В 62-рата минута Хината Миязава  направи резултата 3:0 за Япония с второто си попадение в мача, а  за 4:0 се разписа Джун Ендо девет минути по-късно. В последните секунди на срещата Катерин Мусонда от Замбия извърши нарушение в наказателното си поле и бе изгонена с втори жълт картон. Първоначално Рико Уеки от японките пропусна от бялата точка, след като уцели напречната греда, но дузпата бе пребита заради нарушение на правилата от вратарката на Замбия. Така след повторното изпълнение бе оформено и крайното 5:0 за Япония.

С разгромната си победа японките оглавиха класирането в групата, в която са още тимовете на Испания и Коста Рика. “Ла Фурия” също спечели убедително вчера с 3:0.

Снимки: Imago