Ясни са полуфиналите за Суперкупата на България

Днес станаха ясни полуфиналните двойки в турнира за Суперкупата на България по волейбол за мъже. Това стана по време на тегления жребий за първия кръг на шампионата в Efbet Супер Волей за новия сезон 2023/24, който бе даван на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Нефтохимик започва защитата на титлата си в НВЛ срещу Пирин

За първи път Суперкупата ще бъде във формат с 4 отбора - шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас), носителят на Купата Хебър (Пазарджик), Дея спорт (Бургас) и Левски София, тъй като "тигрите" играха и в двата финала и ще участва следващия в класирането от редовния сезон.

Новият сезон в клубния волейбол стартира в уикенда 14-15 октомври със Суперкупата

Турнирът за Суперкупата на България ще се проведе на 14-и и 15-и октомври в Бургас, седмица преди началото на първенството.

В първия полуфинал от турнира един срещу друг ще излязат шампиона Нефтохимик и Левски, а във втората среща защитаващият трофея си отбор на Хебър и Дея спорт.