Олимпия се провали преди гостуването в Разград

Олимпия (Любляна) започна със загуба сезона в словенското първенство. Съперникът на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига отстъпи с 1:2 при гостуването си на Копер

Новият треньор на "змейовете" Жоао Енрикеш заяви преди двубоя, че ще пусне всички титуляри, но въпреки това остави на пейката Тими Макс Елсник, Мустафа Нукич, Свит Сешлар и Руи Педро. Олимпия имаше териториално надмощие до почивката, но не създаде почти никакви положения. Близо до гола беше единствено Иван Посавец в 40-ата минута.

В 58-ата минута бившият халф на Олимпия Ник Омладич, който се завърна в местното първенство след 8-годишна пауза, центрира от корнер и Нардин Мулахусейнович прати топката в мрежата. Малко преди края на редовното време резервата Тимоти Нкада откри головата си сметка за Копер, а Олимпия успя да върне едно попадение в последните секунди чрез младата си звезда Сешлар.

Словенският първенец излиза срещу Лудогорец от 21:45 часа в сряда на "Хювефарма Арена".