Бой, полиция на терена, червени картони и 22 минути продължение - типичен за Южна Америка мач

В типичния за тази част на света начин премина реваншът между Университарио де Депортес и Коринтианс от плейофния кръг на Копа Судамерикана. Гостите спечелиха с 2:1 и с общ резултат 3:1 продължават към 1/8-финалите.

Срещата обаче беше “украсена” от сбиване на терена, нахлуване на полиция, четирима изгонени и цели 22 минути добавено време.

След като домакините бяха загубили първия мач с 0:1, те имаха някакви надежди за обрат на своя терен, а и мачът вървеше при 1:1. В самия край на редовното време обаче бразилците стигнаха до второ попадение чрез Риян. Футболистът на Коринтинас изрази бурно радостта си с жестове към феновете на Университарио де Депортес, което “запали искрата”. Последва бурна реакция от самите футболисти на перуанците, а от трибуните захвърчаха предмети.

Наложи се влизането на полиция, която да опази състезателите на Коринтианс.

Стигна се и до блъскане и сбиване, заради което реферът показа по два червени картона на играчи и от двата тима. Заради всичко това забавяне се наложи той даде 22-минутно продължение.

Домакините от Университарио де Депортес бяха допълнително изнервени, след като по време на първия мач в Бразилия преди дни един от треньорите на отбора беше арестуван заради проява на расизъм, като е заплашен от затвор до 4 години.

В следващия кръг Коринтианс ще играе с Нюуелс Олд Бойс.