Balkan Grand Prix 6

Латино Берое откри сезона с обрат в Благоевград

Отборът на Берое победи с 2:1 като гост Пирин (Благоевград) в първия мач от сезон 2023/24 в efbet Лига. Новата ера в историята на заралии с аржентински собственик, треньор и доста южноамерикански играчи започна успешно с обрат над "орлетата. Резултатът бе открит от домакините чрез Даниил Кондраков в 22-ата минута. С два гола на Вини Трибуле - един точно преди почивката и един веднага след нея обаче заралии обърнаха и се поздравиха с три точки.

След равностойно начало, постепенно домакините взеха инциативата и това даде резултат в 22-ата минута. Тогава при заучено положение от пряк свободен удар Даниил Кондраков простреля вратаря на гостите Родриго Ачинели.

23 Пирин (Благоевград) 1:2 Берое

Малко по-късно Берое стигна до добра възможност за изравняване. Жорди Говеа направи хубав пробив отляво на наказателното поле и стреля, но диагоналният му удар бе спасен от вратаря Максим Ковальов.

След няколко опасни атаки и към двете врати, в крайна сметка в последните секунди на първата част Берое изравни. Симеон Мечев центрира от ъглов удар, а Вини Трибуле засече топката с глава за 1:1.

Веднага след подновяването на играта гостите стигнаха до пълен обрат. Майк Севаийос напредна в наказателното поле и успя да намери Трибуле, който прокара топката за втори път във вратата.

В средата на втората част Трибуле за трети път прати топката във вратата на Пирин, но се оказа, че нападателят е бил в положение на засада и попадението не бе зачетено.

Малко преди последния съдийски сигнал Берое можеше да подпечата успеха си, но Тонислав Йорданов и след това Трибуле не успяха да реализират последователно от удобна позиция.

ПИРИН 1:2 БЕРОЕ
1:0 Кондраков (22)
1:1 Трибуле (45+)
1:2 Трибула (50)

ПИРИН: 12. Ковальов, 38. Дюлгеров, 29. Бачев, 31. Бучков, 83. Попадийн, 8. Семенив, 10. Кондраков, 77. Пепси, 7. Медвед, 11. Тасев, 17. Тютюков

БЕРОЕ: 23. Ачинели, 2. Каскардо, 5. Скуадроне, 8. Сийас, 9. Ягуачи, 14. Вълков, 16. Мечев, 19. Василев, 21. Трибуле, 44. Говеа, 77. Пенчев

СЪДИЯ: Волен Чинков
СТАДИОН: "Христо Ботев", Благоевград