Илиян Радулов се класира за третия кръг на "Уимбълдън" при юношите

Поставеният под номер 6 Илиян Радулов постигна втора победа и се класира за третия кръг на сингъл на при юношите на "Уимбълдън". Българинът се наложи над 38-ия в световната ранглиста за юноши Матич Крижник от Словения с 6:4, 5:7, 6:4 след два часа и 25 минути игра.

Радулов поведе след два пробива за 5:2 в първия сет. Крижник върна един пробив, но българинът не загуби самообладание и затвори първата част след три сетбола. Във втория сет българинът имаше две възможности за пробив, които не реализира и допусна изравняване.

След това заваля силен дъжд и началото на третата част бе забавено.

Това подейства освежаващо на нашето момче и след подновяването на играта Радулов направи пробив, но и допусна обрат за 2:3. Българинът все пак намери сили и отново излезе напред в резултата след като взе три последователни гейма. После двамата тенисисти си размениха по един гейм и Радулов заслужено се поздрави с успеха.

За третия кръг на сингъл при девойките преди ден се класира Росица Денчева. По-късно днес тя ще изиграе мача си от първия кръг в турнира на двойки в тандем с Аня Мърти от САЩ, а срещата на Ива Иванова и полякинята Малвина Ровинска беше отложена за утре.