Съперникът на ЦСКА - София триумфира със Суперкупата на Румъния

Сепси спечели Суперкупата на Румъния след победата с 1:0 над шампиона на страната Фарул (Констанца). Единствения гол за съперника на ЦСКА - София в Лигата на конференциите отбеляза Йон Георге в 47-ата минута.

Това е четвърти значим трофей в историята на Сепси. Клубът от Сфънту Георге вдигна Суперкупата и през миналата година, а освен това триумфира в последните две издания на турнира за Купата на Румъния.

Двубоят в Плоещ беше изгледан от малко повече от 7000 зрители. 17-годишният талант Адриан Мазилу пропусна два ранни шанса да даде преднина на Фарул. Отборът на легендата Георге Хаджи показа доста вяла игра преди първия мач срещу Шериф (Тираспол) от квалификациите на Шампионската лига. Почивката дойде без нито един от тимовете да е отправил удар в очертанията на вратата.

В началото на втората част Кевин Боли от Фарул загуби топката, последва центриране на Денис Чеботариу - син на треньора на Сепси Ливиу Чеботариу, и Георге се разписа с глава. Попадението ядоса Хаджи, който хвърли бутилка с вода пред резервната скамейка. Неговият отбор продължи да греши в защита и Мариус Стефанеско беше близо до втори гол за Сепси.

Денис Алибек в 84-ата минута можеше да изравни, но Роланд Никзули направи отлично спасяване. Следващият официален мач на Сепси е срещу Рапид (Букурещ) от първия кръг на новото първенство, а преди гостуването на "Българска армия" на 27 юли тимът ще посрещне У Крайова 1948.

Снимки: gsp.ro