Англия помете Израел и е на финал на Евро 2023 за младежи

Англия стана първият финалист на Евро 2023 за младежи до 21 години. Тази вечер възпитаниците на Лий Карсли разбиха с класическото 3:0 Израел в първия 1/2-финал. Те можеха да спечелят и по-убедително, ако Морган Гибс-Уайт не бе пропуснал дузпа. Все пак той се реваншира 4 откри резултата в 42-рата минута, а освен него се разписаха и Коул Палмър в 63-тата и Камерън Арчър в 90-ата минута. Интересното е, че "трите лъва" продължават да са без допуснат гол в турнира.

Още от самото начало Англия стоеше по-добре и в 13-ата минута Карим Джабер препъна Антъни Гордън в близост до аутлинията, а съдията посочи бялата точка. След дълго разглеждане с ВАР решението на арбитъра бе потвърдено и Гибс-Уайт се нае да изпълни наказателния удар, но стреля встрани от вратата.

Все пак в 42-рата минута той се реваншира и с глава откри резултата след центриране на Коул Палмър - 1:0.

И през второто полувреме Англия държеше инициативата и в 63-ата минута удвои преднината си. След бърза многоходова атака Емил Смит Роу успя да подаде към Коул Палмър, който необезпокояван вкара отблизо за 2:0. И тук имаше намеса на ВАР, след като първоначално бе вдигната засада, но се оказа, че голът е редовен.

Третото попадение, с което "трите лъва" подпечатаха успеха си, дойде в самия край на мача. Камерън Арчър направи двойно подаване с Коул Палмър в наказателното поле и стреля във вратата за 3:0.

Така Англия се класира за четвърти път на финал в турнира, като ще опита да вдигне третата си титла. "Трите лъва" чакат да научат съперника си в битката за трофея, който ще бъде определен в другия полуфинал между Украйна и Испания.