САЩ показа голова мощ във втория си мач на "Голд Къп"

САЩ показа сериозна голова мощ и разби с 6:0 Сент Китс и Невис във втория си мач от група "А" на турнира "Голд Къп". Американците записаха много важна победа, с която запазват добри позиции в битката за първите две места в групата, които дават право на класиране напред в надпреварата.

Първото полувреме играчите на САЩ правеха каквото си искат на терена и още до 25-ата минута резултатът вече бе 4:0, а през второто полувреме домакините добавиха и още два гола на сметката си.

Джордже Михайлович откри в 12-ата минута, засичайки пас на Джанлука Бусио, а в 15-ата Брайън Рейнолдс удвои с изстрел извън наказателното поле.

Следващите три гола бяха дело на Хесус Ферейра, който записа хеттрик след точни изстрели в 16-ата, 25-ата и 50-ата минута. При първия гол той надбяга прекия си пазач и с диагонален удар по земя порази вратата. Второто му попадение бе изработено от Михайлович, който го изведе зад защитата с пас в коридор и нападателят хладнокръвно реализира през краката на вратаря. И за третия гол важна роля имаше Михайлович, който проби отляво и намери Ферейра около точката на дузпата, а той без забавяне стреля във вратата за 5:0.

В 79-ата минута Джордже Михайлович ознаменува чудесното си представяне с втори гол. Кристиан Ролдан получи дълъг пас, финтира излезлия неразчетено вратар на съперника и подаде за Михайлович, за когото остана само да прати кълбото в опразнената врата за крайното 6:0.

Тази победа качи САЩ на върха в класирането в групата с 4 точки, колкото има и вторият Ямайка. За Сейнт Китс и Невис това поражение бе фатално, тъй като тимът вече няма шанс за продължаване напред в турнира и с 0 точки остава на дъното в групата.