САЩ се спаси от загуба на старта на “Голд Къп”

Гол на Брендън Васкес в 88-ата минута спаси Съединените щати от загуба срещу Ямайка на старта на “Голд Къп”. Демиън Лоу откри резултата в 13-ата минута с третия си гол за националния отбор, а двубоят завърши 1:1. Срещата бе от група “А”, в която още са Тринидад и Тобаго и Сейнт Китс и Невис.

Американците бяха без Кристиан Пулишич и наказаните Уестън Маккени и Сержиньо Дест и на турнира, на който са домакини, разчитат основно на играчи с малък опит в националния отбор. Вратарят Мат Търнър е единственият основен играч от състава, който беше на Световното първенство. Той имаше заслуга САЩ да не загуби, след като спаси дузпа, изпълнена от Леон Бейли в 29-ата минута.