Balkan Grand Prix 6

Ботев (Пловдив) разби Макаби (Нетаня) на турнира Botev Cup

Отборът на Ботев (Пловдив) разби с изразителното 6:0 Макаби (Нетаня) в двубой от груповата фаза на юношеския международен турнир Botev Cup. “Канарчетата” бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха си, като можеха да вкарат и повече голове в срещата.

Botev Cup: Вождовац надви малките "канарчета"

Първото попадение падна в 42-ата минута, когато Георги Кущинаров отправи диагонален изстрел и след рикошет в противников състезател топката се озова във вратата на Макаби. В 44-ата минута Кубрат Йонасчъ засече центриране от корнер с глава и покачи до 2:0, а само 5 минути по-късно Борислав Маринов вкара още един гол след грешка в защитата на гостите при изнасянето на топката.

Играта на Ботев обаче вървеше и отборът не спря само до три попадения. В 50-ата минута хубава контраатака завърши с гол на Атанасов, а в 57-ата Петър Миленов с глава покачи до 5:0. Последното попадение в срещата падна 2 минути по-късно, когато отново Миленов отне топка, напредна и реализира.