Фенербахче обърна деветима от Ботев (Пловдив) на турнира Botev Cup

Ботев (Пловдив) U19 допусна неприятна загуба с 1:2 от Фенербахче U19 в международния турнир за юноши Botev Cup. “Канарчетата” показаха добро лице, но през по-голямата част от срещата играха с по-малко души на терена. Първо Ал Бадарин си изкара червен картон още в 39-ата минута, а накрая българският тим завърши срещата с 9 души.

Виста не срещна затруднения срещу Макаби (Нетаня) на турнира Botev Cup

Въпреки че игра с по-малко футболисти на терена, Ботев успя да вкара първи гол. В 50-ата минута Добромир Павлов излезе сам срещу Мохамед Демир, прокара топката покрай него, но трябваше да я догони, за да я довкара във вратата. Футболистът на пловдивчани успя да реализира, но бе изблъскан от противников състезател и се вряза в страничния стълб, което доведе до негова контузия. При радостта си при гола обаче неговият съотборник Ситев изрита топката, което накара главният съдия Рустем Карагарен да му покаже спорен директен червен картон. Така Ботев остана с 9 души на терена.

10 минути по-късно това се отрази и “фенерите” изравниха. Мохамед Дурсун стреля от далечна дистанция и след рикошет вкара за 1:1. В 62 минута пък Гюркен Демирел направи резултата 1:2 за турците след гол-близнак на колегата си Дурсун.