Казахстан изненада Северна Ирландия с гол в края

Казахстан стигна до победа с 1:0 при гостуването си на Северна Ирландия. Единственият гол в мача реализира Абат Аймбетов две минути преди края на редовното време.

За ирландците това бе трета поредна загуба с резултат 0:1. Тимът на Майкъл О'Нийл е с актив от 3 точки след 4 изиграни мача, а казахстанците са с равен брой точки с лидера в групата Финландия.

От тима на Северна Ирландия отсъстваха девет основни играчи поради контузии и селекционерът трябваше да пусне неопитен състав. Въпреки това, очакванията на домакините бяха за победа.Каткарт и Савил пропуснаха две възможности след удари с глава през първото полувреме, а към края резервата Конър Макменамин беше близо до гол.

Срещата отиваше към разочароващо равенство, когато тимът на Казахстан шокира "Уиндзор Парк". Резервата Аймбетов напредна към вратата от централната линия, преодоля двама бранители и се разписа с нисък удар.

Снимки: Imago