Дузпа в края зарадва Армения

Отборът на Армения стигна до изключително ценна победа срещу тима на Латвия с 2:1 в мач от Група “D” на квалификациите за Евро 2024 в Германия. За домакините от Армения се разписаха Наир Тикнизян (35’) и Тигран Барсегян (89’), а за гостите от Латвия точен бе Робертс Савалниекс (67’).

Успехът постави еднолично арменците на второто място с 6 точки, колкото има и лидерът Турция. По-късно тази вечер южните ни съседи играят с Уелс и изходът от този мач може още повече да заплете битката за първите две места в групата. Латвия пък е на дъното без спечелени точки.

Отборът на Армения игра по-добре през първото полувреме и заслужено откри резултата половин час след началото, когато Наир Тикнизян засече опасно центриране в наказателното поле. В началото на второто полувреме домакините продължиха да бъдат по-активния отбор, но те не успяха да материализират предимството си с нов гол.

Това можеше да се окаже фатално за тях, когато в 62-ата минута Робертс Улдрикис прати топката във вратата на Армения, но съдията отмени попадението заради засада след като преразгледа ситуацията чрез системата VAR. Голът обаче даде импулс в играта на гостите и те натиснаха в следващите минути, което им се отплати съвсем скоро и те стигнаха до равенството чрез Робертс Савалниекс.

Все пак в заключителните минути спортното щастие се усмихна на домакините от Армения и съдията отсъди дузпа в тяхна полза. Зад нея застана Тигран Барсегян и бе безкомпромисен, за да оформи крайния резултат.

Снимки: Imago