Две победи за българските отбори в Косово

С две победи за българските представители завърши третият ден от международния камп по програмата на YDF в Косово.

Момичетата записаха първи успех в Призрен, като надвиха категорично своя съперник с 61:41. 11 точки наниза Ясмина Иброшева, която хвана и 11 борби. С 9 точки се отличи Таня Гочева, а по 8 записаха Райна Петрова и Любов Борисова.

Много по-драматичен бе мачът на момчетата срещу косоварите. Българите започнаха по-слабо двубоя и загубиха първото полувреме, но след почивката наваксаха и в края излязоха напред след 26:17 в последната четвърт. В крайна сметка тимът, воден от Веселин Веселинов, спечели със 78:74.

Калован Марчев и Мартин Танев отново изиграха много силен мач. Марчев бе топ-реализатор на тима ни с 32 точки, като наниза 6 тройки, а центърът на Балкан завърши с нов, трети пореден дабъл-дабъл от 23 точки и 19 борби.