Гол дълбоко в добавеното време раздели Болоня и Лече

Болоня постигна драматична победа с 3:2 в гостуването си на Лече в мач от последния заключителен кръг за сезон 2022/23 в Серия “А”. Попаденията за гостите бяха дело на Марко Арнаутович (58’), Джошуа Зиркзее (81’) и Люис Фъргюсън (90’), а за домакините точни бяха Ламек Банда (17’) и Реми Удин (88’).

Срещата започна добре за играчите на Марко Барони, които успяха да вземат преднина още в 17-ата минута чрез Ламек Банда, който овладя отлично един пас на границата на наказателното поле и се разписа с хубав удар за 1:0. Гостите отговориха почти веднага след рестартирането на сблъсъка, когато Марко Арнаутович се възползва от зле избита топка в наказателното поле и изравни. Последвалият преглед с ВАР обаче показа, че той е бил в засада и попадението бе отменено.

Именно той все пак успя да възстанови равенството след почти час игра, когато се възползва от добро центриране и направи 1:1. Голямата драма в срещата дойде в последните десетина минути на срещата. Първо в 81-ата минута Джошуа Зиркзее даде преднина на тима на Тиаго Мота за 1:2. Домакините обаче нямаха никакво намерение да се отказват и Реми Удин успя да се възползва от хубаво дентриране и в 88-ата отново възстанови равенството в срещата - 2:2. Все пак Болоня стигна до победата дълбоко в добавеното време, след като Люис Фъргюсън успя да се възползва от пас в наказателното поле и в 97-ата минута донесе драматични три точки за своя тим.

С тази победа Болоня зае 9-о място в крайното класиране на Серия “А” с 54 точки, а Лече остана на 16-ото място с 36 пункта.

Снимки: Gettyimages