Топалова достигна до третия кръг в Оточец, Глушкова отпадна

Българката Гергана Топалова, 14-а в основната схема, се класира за третия кръг на турнира по тенис на клей в Оточец (Словения) с награден фонд 40 хиляди долара.

Топалова стартира директно от втория кръг и в първата си среща се наложи над чехкинята Денис Хръдинкова с 6:4, 7:5. Мачът продължи час и 44 минути. Българската тенисистка поведе с 3:1 в първия сет и запази аванса си, а във втората част тя дръпна с 5:3, допусна изравняване, но впоследствие спечели със 7:5.

Друга от българките в надпреварата Денислава Глушкова отпадна във втория кръг след поражение от поставената под номер 7 представителка на Словакия Ребека Срамкова с 0:6, 4:6. Срещата с достигала до 111-ото място в световната ранглиста продължи час и 24 минути.

Глушкова успя да се противопостави на Срамкова само във втория сет, в който спечели първия си гейм в мача, изостана с 1:3, но изравни за 4:4 преди да отстъпи с 4:6.

Денислава Глушкова обаче продължава участието си на двойки, където в екип с Юлия Стаматова ще играе на четвъртфиналите.