Копенхаген спечели титлата в Дания предсрочно

Отборът на ФК Копенхаген си подсигури титлата в Суперлиген на Дания един кръг преди края на първенството след като надви с 2:1 състава на Виборг в 31-ия кръг на шампионата, а междувременно преследвачът бе разгромен с 1:5. Така преди последния мач от сезона разликата между първия и втория е 4 точки и отборът от датската столица се вижда недостижим.

Иначе играчите на ФК Копенхаген в мача си с Виборг направиха всичко възможно, за да решат рано всичко в своя полза. Бившият играч на Спартак (Москва) и Шалке 04 - Джордан Ларсон, откри резултата след само 15 минути игра. В 33-ата минута Диого Гонсалвеш покачи на 2:0 и столичани вече се виждаха сигурен победител. Те все пак трябваше да потреперят за финалния успех след като допуснаха гол от дузпа, реализирана от Якоб Бонде в 62-ата минута, но в крайна сметка спечелиха и триумфираха за 15 път със Суперлиген на Дания, която за отбора е втора поредна след като и през миналата годи бе спечелено отличието.

В последния кръг от шампионата ФК Копенхаген ще играе срещу тима на Рандерс в мач без значение.

Снимки: Gettyimages