Анна Хол доближи бариерата от 7000 точки в седмобоя

Американката Анна Хол доближи границата от 7000 точки в седмобоя, след като спечели двудневната надпревара в Гьоцис (Австрия) с най-добър резултат в света за сезона от 6988 точки. С този резултат 22-годишната атлетка излезе на пето място във вечната световна ранглиста в дисциплината. Четирите атлетки пред нея са преминавали границата от 7000 точки и това са Джаки Джойнър-Кърси, Каролина Клюфт, Нафисату Тиам и Лариса Никитина.

Хол, която е световна бронзова медалистка, спечели на 100 метра с препятствия с 12.75 сек. Тя коригира и личния си рекорд в скока на височина с 1.92 м. В тласкането на гюле американката записа 13.90 м.

Хол продължи с личен рекорд и на 200 м от 22.88 сек и завърши първия ден с актив от 4172 точки.

Втория ден американката стартира с личен рекорд в скока на дължина от 6.54 м. На копие регистрира 43.08 м, а на 800 м завърши също с лично постижение от 2:02.97 мин.

“Много съм щастлива от резултата си. Невероятно е. Това е мечта. Само на 22 съм и имам време за резултат над 7000 точки. Сега съм фокусирана върху прогреса. Ще бягам 400 м/пр във Флоренция в петък и след това се завръщам в САЩ, за да се подготвя за националния шампионат и Световното първенство”, каза Хол след състезанието.

Световната и олимпийска сребърна медалистка Анук Фетер се оттегли във втория ден на надпреварата заради контузия в ахилеса.

Снимки: Imago