Кадис спечели важна победа в сблъсъка срещу Селта

Кадис спечели много ценна минимална победа с 1:0 срещу Селта в един от сблъсъците срещу преки конкуренти в борбата за оцеляване в Ла Лига в предпоследния 37-и кръг. Единственото попадение бе дело на Рубен Собрино (53’) през втората част.

Събитията на “Рамон де Каранса” станаха изключително интензивни откъм събития след половин час игра, когато първо Карлес Перес пропусна добро положение в полза на домакините. Малко след това Тео Бонгонда се вряза в наказателното поле и се строполи след сблъсък с Хави Галан. Съдията веднага посочи бялата точка, но малко след това бе извикан да прегледа ситуацията с ВАР и след това отмени решението си.

В 41-ата минута пък Чоко Лосано се възползва от това, че бе намерен в отлична позиция в пеналта след хубаво центриране отдясно и реализира. Реферът Рикардо Де Бургос обаче бе повикан отново да прегледа ситуацията и отмени попадението, този път поради засада. Кадис все пак стигна до гол в 53-ата минута чрез Рубен Собрино, който се възползва от пас на Гонсало Ескаланте и вкара за 1:0.

С тази победа Кадис се изкачи до 13-ото място с 41 точки, но все още не е гарантирал напълно мястото си в Ла Лига и през следващата кампания. Селта също продължава да е в трудна позиция кръг преди края и в момента е точно над чертата с 40 пункта.

Снимки: Gettyimages