Бетис обърна Жирона като гост

Бетис победи Жирона с 2:1 в гостуването си от 37-ия кръг на Ла Лига. Севилци стигнаха до трите точки, след като направиха пълен обрат през второто полувреме на мача.

Домакините първи откриха резултата в 36-ата минута, когато след бърза контраатака топката бе подадена за Мигел Гутиерес в близост до вратата и той през краката на вратаря отбеляза за 1:0.

Още в началото на второто полувреме обаче Бетис изравни. В 47-ата минута Борха Иглесиас получи успореден пас по земя от Серхио Каналес и от движение засече топката за 1:1.

В 77-ата минута отново Иглесиас донесе и успеха на своя тим след доста подобна комбинация, този път с Хуан Миранда, който му подаде по земя отляво и нападателят от движение бе точен за 1:2.

С тази победа Бетис и на практика си гарантира участие в Лига Европа догодина, като заема 6-ото място с 59 точки и няма как да бъде изместен от там. Жирона пък остава на 9-ото място с 49 точки, но още има шанс да се добере до 7-ата позиция, която дава право на участие в Лигата на конференциите, като е само на точка зад Осасуна.