Вратар провали Осасуна и подари победата на Хетафе

Хетафе постигна изключително ценна победа с 2:1 над Осасуна в домакинството си от 37-ия кръг на Ла Лига. Домакините на "Колизеум Алфонсо Перес" трябваше да правят обрат, но успяха да прибавят ценни три точки в актива си, които могат да бъдат ключови в битката за оцеляването на тима в елита.

Тимът от Памплона първи откри резултата още във 2-рата минута. Тогава при центриране от фаул Аридане Ернандес с глава свали към Чими Авила, който също с глава вкара отблизо за 0:1.

В 39-ата минута Хетафе се върна в мача. Луис Мия центрира от дясното крило и Хуан Латаса с глава порази вратата за 1:1.

В самия край на мача домакините направиха и пълен обрат. Хайме Мата от воле отправи не особено силен удар, който обаче затрудни вратаря Серхио Ерера, той изби топката отново в краката на Мата и нападателят при втория опит не сгреши за 2:1.

Така Хетафе прибави ценни три точки в актива си и вече има 41, като се отдалечи от опасната зона и заема 14-тото място във временното класиране. Осасуна пък засега запазва 7-ото си място с 50 точки.