Лестър спечели, но това не бе достатъчно за оцеляване

Лестър победи с 2:1 Уест Хам, но това не бе достатъчно за “лисиците”, които заради победата на Евертън изпаднаха от Премиър лийг.

Първото положение в мача обаче дойде за Уест Хам, когато в 15-ата минута Микаел Антонио стреля, но вратарят на Лестър Даниел Иверсен изби. Най-добрата възможност за “лисиците” дойде в 27-ата минута, когато Келечи Ихеаначо стреля в аут от удобна позиция. Лестър обаче успя да поведе в 34-тата минута. След чудесно двойно подаване между Харви Барнс и Келечи Ихеаначо англичанинът се озова в добра позиция и откри резултата - 1:0 за Лестър.

През втората част дойде още един гол за “лисиците”, когато в 62-рата минута след центриране на Юри Тилеманс Вут Фаес отбеляза с глава за 2:0. Гостите успяха да върнат едно попадение в 79-ата минута чрез Пабло Форналс, като имаха и други опасни ситуации, но не успяха да изравнят. Така или иначе обаче победата на Лестър не бе достатъчна за оцеляването на тима, тъй като Евертън спечели своя мач.

Така “лисиците” изпадат от Премиър лийг, от която бяха част от сезон 2014/2015 насам и догодина ще играят в Чемпиъншип.  Уест Хам пък записа четвърта поредна загуби като гост итимът финишира на 14-о място.

Снимки: Imago