Аугсбург оцеля в Бундеслигата, макар че загуби от Борусия (Мьонхенгладбах)

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 2:0 в домакинството си на Аугсбург в мач от последния кръг на Бундеслигата. Попаденията паднаха още през първата част и бяха дело на Лука Нетц (4’) и Йонас Хофман (40’). Гостите пък останаха с човек по-малко в края на първата част, когато Робрт Гумни бе изгонен.

Срещата тръгна по идеален начин за момчетата на Даниел Фарке, които взеха преднина още преди да са изминали пет минути от редовното време, когато Хофман намери Лука Нец по отличен начин и на последния му остана само да прати кълбото в опразнената мрежа за 1:0. “Жребчетата” бяха съвсем близо до това да удвоят преднината си още в следващата атака, когато Флориан Нойхаус стреля опасно по тревата, но Томаш Кубек спаси.

Именно това се случи пет минути преди края на редовното време на първата част, когато този път Хофман бе намерен в пеналта и удвои. В добавеното време Гумни направи едно необмислено влизане, което първоначално бе подминато от Матиас Йоленбек, но впоследствие реферът бе повикан от ВАР да преразгледа отново положението. Той промени първоначалното си решение и изгони с директен червен картон Гумни. През втората част двубоят премина в спокойно темпо, като домакините сякаш вече доволни от преднината си по-скоро чакаха лятната почивка, а гостите не искаха да завършат кампанията с разгромна загуба.

По този начин Борусия (Мьонхенгладбах) събра 43 точки и завърши на десетото място в подреждането на Бундеслигата. Аугсбург пък е 15-и и изпревари само с една точка Щутгарт, като ситуацията можеше и да е различна, ако швабите не се бяха провалили в домакинството си на Хофенхайм.

Снимки: Gettyimages