Салернитана направи 0:2 - 3:2 с гол в последната секунда

Салернитана победи с 3:2 Удинезе в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия “А”. Тимът от Кампания постигна обрат от 0:2, като последното попадение падна буквално в последната секунда на срещата.

Гостите взеха аванс от два гола в рамките само на пет минути в средата на първата част, след като първо Марвин Зегелар откри, а след това Илия Нестеровски удвои. Малко преди почивката обаче Григорис Кастанос намали за домакините. В 57-ата минута пък ветеранът Антонио Кандрева изравни. В края на мача Зегелар от гостите получи втори жълт картон и остави Удинезе с човек по-малко. При това положение домакините наложиха натиск, който даде резултат в 96-ата минута и Уилиям Трост-Еконг донесе успеха.

Двата тима доиграват сезона спокойно, след като вече си бяха осигурили оставането в елита на Италия, а евротурнирите са непостижима вече цел. След победата си днес Салернитана заема 15-а позиция с 42 точки, докато Удинезе е 12-и с четири повече.