Градушка над "Огоста", гол в мрежата на Монтана - Добруджа приближава спасението

Добруджа записа важен успех с 1:0 над Монтана на "Огоста" в двубой от Втора лига. Янчо Андреев донесе трите точки на "жълто-зелените" с точен изстрел с глава в 38-ата минута, като гостите пропуснаха още две-три попадения. С успеха добруджанци направиха важна крачка към спасението, като два кръга преди края на сезона отборът от стадион "Дружба" събра 39 точки.

През първото полувреме гостите от Добрич държаха инициативата и имаха няколко опасни положения, едно от които се превърна в гол. Трябва да се отбележи, че в 15-ата минута на двубоя съдията Васил Минев прибра двата състава в тунела заради силната градушка, която се разрази над "Огоста". Преди това Янчо Андреев пробва рефлекса на вратаря Петър Петров с изстрел от воле, а няколко минути по-късно халфът на "жълто-зелените" Божидар Чуканов шутира опасно покрай целта.

В 38-ата минута добрата игра на футболистите на Стефан Славов даде резултат. Опитният Янчо Андреев се извиси в наказателното поле и с глава забоде топката в мрежата зад Петър Петров - 1:0 за Добруджа. Две минути преди края на полувремето на стрелкова позиция се озова и Стефан Митев, но ударът на полузащитника мина над вратата на домакините.

В 55-ата минута Монтана достигна до първата си възможност за гол. Владислав Цеков стреля опасно от около 20 метра, но стражът на добруджанци Христо Ковачев реагира отлично и с една ръка изби топката. В средата на втората част "жълто-зелените" се разминаха на косъм с второ попадение, след като топката се спря в горната греда на вратата на домакините. В 78-ата минута Янчо Андреев опита да намери далечния ъгъл с фин удар с глава, но бившият капитан на Спартак (Варна) не сполучи.

В 88-ата минута Добруджа пропусна още един златен шанс да удвои. Божидар Чуканов шутира, вратарят на Монтана Петър Петров изби, топката попадна у резервата Лъчезар Йорданов, който обаче не намери празната рамка. Така до нов гол не се стигна и трите точки отпътуваха за Добрич.

Монтана 0:1 Добруджа

0:1 Янчо Андреев (38)

Стартови състави:

Монтана: 12. Петър Петров, 4. Мартин Сандов, 5. Стилян Николов, 14. Димитър Буров, 23. Антон Тунгаров, 22. Стефан Каменов, 24. Филип Ежике, 8. Петър Атанасов, 19. Владислав Цеков, 10. Владими Айтов, 71. Антон Карачанаков

Добруджа: 25. Христо Ковачев, 18. Петко Цанков, 3. Здравко Серафимов, 67. Ахмед Адемов, 68. Ибрям Ибрям, 77. Янчо Андреев, 7. Божидар Чуканов, 31. Андриан Димитров, 9. Денислав Ангелов, 10. Ивайло Лазаров, 11. Стефан Митев