Република Корея и Хондурас със зрелищно равенство на световното за младежи

Селекцията на Хондурас бе близо до сензацията, но в крайна сметка не успя да победи връстниците си от Република Корея и завърши наравно 2:2 в мач от втория кръг на груповата фаза на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години. С равенството азиатците останаха на второто място в своята група “F”, докато съперниците им от Централна Америка са на трета позиция с едва една точка.

Играчите на Хондурас дръпнаха със сериозен аванс след головете на Давид Руиз в 22-ата минута от дузпа и на Исак Кастило в 51-ата минута. Все пак младежите на Хондурас се вдигнаха и стигнаха до равенството след попаденията на Йънг-Хак Ким в 58-ата минута и на Сен-Джо Парк в 62-ата минута.

В последния кръг от груповата фаза Хондурас играе срещу Франция, докато Южна Корея ще се изправи срещу сензационния лидер Гамбия. И двата мача ще се играят на 29 май (понеделник) от полунощ българско време.