Елче обърка сметките на Севиля в битката за Европа

Последният в класирането на Ла Лига Елче изтръгна равенство от Севиля в срещата между двата тима от 36-ия кръг. Мачът завърши 1:1, а домакините на стадион "Мануел Мартинез Валеро" бяха подпомогнати и от факта, че съперникът им игра с човек по-малко от 18-ата минута, когато Папе Гай получи директен червен картон. Това реми обаче със сигурност не влизаше в сметките на андалусийци, които имат нужда от всяка точка в битката за Европа.

Мачът започна добре за Севиля с ранен гол. В 10-ата минута Ерик Ламела получи пред наказателното поле, напредна и отбеляза за 0:1.

В 18-ата минута обаче устремът на гостите бе спрян. Папе Гай влезе опасно в краката на съперников футболист и заслужено получи директен червен картон.

Елче се възползва от ситуацията и в 25-ата минута изравни резултата. Хосан центрира към Тете Моренте, който атакува топката с глава, но като че ли с рамо я отклони във вратата за 1:1.

Това реми не бе от значение за Елче, който играе само за честта си, след като отдавна е ясно, че изпада от Ла Лига. Севиля обаче изпусна ценни точки, като остава на 9-ото място с 49 точки и с 1 по-малко от 7-ия Атлетик Билбао, който на този етап е на позиция за участие в Лигата на конференциите, а баските са и с мач по-малко.