Реал Сосиедад капарира четвъртото място с успех над Алмерия

Реал Сосиедад почти си гарантира място в топ 4 на крайното класиране в Ла Лига, след като днес победи Алмерия с 1:0 в домакинството си от 36-ия кръг на "Реале Арена". Такефуса Кубо донесе успеха на баските, които имаха предимството да играят и с човек повече на терена от 36-ата минута, когато Луис Суарес бе изгонен с директен червен картон. Японецът се разписа в 45-ата минута на двубоя.

Мачът не започна добре за домакините, които трябваше да правят ранна принудителна смяна, след като Брайс Мендес получи контузия и трябваше да напусне терена още в 20-ата минута.

В 36-ата минута Луис Суарес извърши грубо нарушение срещу Робин Льо Норман. Първоначално съдията му даде жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си картонът стана червен. Колумбиецът пък бе крайно ядосан от това и при напускането си на терена бутна монитора на ВАР.

В добавеното време на първото полувреме Реал Сосиедад се възползва от численото си предимство и откри резултата. Кубо получи в наказателното поле отдясно, освободи си пространство с движение наляво и със силен шут заби топката в мрежата за 1:0.

До края домакините можеха да постигнат и по-изразителен резултат, но отново Кубо пропусна добра възможност в 63-тата минута, а в края и Андер Бареначеа също бе близо до гола, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

След този успех Реал Сосиедад събра актив от 68 точки и държи здраво 4-тото място, като има 8 точки повече от петия Виляреал, който все пак е с мач по-малко. Алмерия пък остава на 15-ата позиция с 39 спечелени точки.