Георги Георгиев с втори пореден триумф зад граница

Георги Георгиев спечели пореден международен турнир и прослави българския билярд зад граница.

Калкулатора триумфира в Откритото първенство на Загреб през уикенда след “геврек” във финала срещу германеца Андре Васнер.

По пътя към битката за трофея Георгиев се справи и с едно от най-утвърдените имена в спорта от Унгария Оливър Жолноки с 9:7. Преди това той елиминира още Мичел Бартол и Макс Бенко.

Георги заслужи 3800 евро от наградния фонд, както и втора поредна купа след тази в гръцкия град Ламия по-миналата седмица.

Други българи също се представиха на ниво в Загреб - победителят в НФБ шампионат 1 Спасиан Спасов остана пети, шампионът от първия турнир на Българска национална билярд федерация Сашко Димитров завърши девети. Калин Стефанов се класира на 33-то място от общо 119-има участници.

Георги Георгиев ще участва между 30 май и 4 юни “мейджър” турнира UK Open в лондонската зала “Copper Box Arena”.