Нервен финал и нито един гол в дербито на Севиля

Севиля и Бетис не успяха да се победят в поредното издание на севилското дерби. След равенството 1:1 през ноември, сега двата тима направиха разочароващо 0:0 на "Рамон Санчес Писхуан". Домакините могат да съжаляват повече за резултата, защото имаха няколко чисти положения през второто полувреме, но ги пропуснаха. Бетис пък завърши мача без нито един точен удар.

Срещата между градските съперници беше сравнително коректна предвид огромния заряд, но в края нервите взеха връх и защитникът на Бетис Хуан Миранда получи директен червен картон за брутално влизане в краката на Хесус Навас. Първоначлано съдията Хесус Хил Мансано вдигна само жълт картон на футболиста на "вердибланкос", но след преразглеждане на ситуацията с помощта на ВАР промени решението си.

Първото полувреме беше откровено скучно. Двата отбора много рядко поглеждаха към противниковата врата, но това се промени през втората част след влизането в игра за Севиля на Сусо вместо Оливер Торес. Бившият футболист на Милан можеше да вкара красив гол в 64-ата минута, но Клаудио Брао спаси, а веднага след това парира и удара на Ерик Ламела.

Именно аржентинското крило пропиля най-добрите възможности за Севиля. В 85-ата минута той получи хитър пас от Юсеф Ен-Несири, но опитът му да завърши атаката с фалцов удар се оказа неуспешен. Секунди по-късно дойде необмисленото нарушение на Миранда срещу Хесус Навас, което нажежи страстите. С човек по-малко Бетис заигра още по-дефанзивно, а в добавеното време Браво попречи на Ен-Несири да се превърне в герой за Севиля

След равенството "зелено-белите" заемат шесто място в класирането с актив от 56 точки и до голяма степен си гарантираха участие в Лига Европа. Севиля е на деветата позиция с 48 точки, но всички мисли на тима, воден от Хосе Луис Мендилибар, са насочени към финала в Лига Европа срещу Рома.

Снимки: Gettyimages