Бетис се утвърди в топ 6

Бетис постигна втора поредна победа в Ла Лига и до голяма степен си гарантира европейско участие през следващия сезон. "Вердибланкос" се наложиха с 3:1 над Райо Валекано и заемат шесто място в класирането, с аванс от 7 точки пред седмия Жирона. Гостите от Мадрид могат да съжаляват, защото в хода на мача на три пъти нацелиха гредите и в крайна сметка не успяха да измъкнат нищо от визитата си на "Бенито Вийямарин".

Бетис поведе с голове до почивката на Юсуф Сабали (5') и Айосе Перес (44'). Санти Комесаня (52') върна интригата, преди ветеранът Хоакин Санчес да поднесе топката на крака на Борха Иглесиас за крайното 3:1 дълбоко в добавеното време.

Голът на Сабали беше истински шедьовър. Сенегалският национал посрещна една лошо отбита топка и с мощен шут с левия крак я заби под гредата. Последва опасен шут на Иси Паласон и намеса на Клаудио Браво, след която левият страничен стълб спаси домакините. "Пчеличките" създадоха и други положения, но в 44-ата минута Вилиан Жозе отклони с глава към Айосе Перес, а той продължи пътя на топката към мрежата за 2:0.

В 52-ата минута Фран Гарсия центрира, а Комесаня засече с летящ плонж и върна интригата. В 61-ата и Оскар Трехо разтресе гредата с шут извън наказателното поле. В края гостите рискуваха и хвърлиха повече сили в предни позиции. Появилият се в залючителните секунди на редовното време Хоакин показа, че и на 41 години притежава завидна класа. Негов хубав пробив завърши с пас към Борха Иглесиас и Пандата сложи точка на спора.