Леверкузен изпусна аванс от два гола срещу Борусия (М)

Байер (Леверкузен) изпрати разочароваща седмица, в която отпадна на полуфиналите в Лига Европа и записа четвърти пореден мач без победа в Бундеслигата. Домакинството на Борусия (Мьонхенгладбах) завърши 2:2, а "аспирините" пропиляха аванс от две попадения, осигурен им от Амин Адли и Керем Демирбай още до 20-ата минута.

Въпреки разочароващия резултат, отборът на Чаби Алонсо остава на шестото място, с точка повече от седмия Волфсбург, и ще си гарантира участие в евротурнирите през следващия сезон, ако спечели визитата си на Бохум в последния кръг. Борусия (Мьонхенгладбах) пък заема 11-ата позиция с 40 точки и не се бори за нищо.

Амин Адли се разписа за 1:0 в 15-ата минута след пас на Пиеро Инкапие и хубав удар по диагонала. Малко по-късно Джереми Фримпонг центрира към Демирбай, който с глава прати топката в мрежата за 2:0. До почивката гостите не направиха нищо в предни позиции, но през второто полувреме ролите се размениха.

В 58-ата минута изключително груба грешка на Лукас Храдецки позволи на Йонас Хофман да върне едно попадение. Това смути футболистите на Чаби Алонсо и в самия край на мача те отново направиха подарък на съперника си. Лошо върната топка даде възможност на Маркюс Тюрам да комбинира с Ларс Щиндъл, а той отблизо вкара за 2:2.

В добавеното време Инкапие извърши грубо нарушение в центъра, за което получи червен картон. В последния кръг Байер ще гостува на борещия се за оставане в елита Бохум, а прекият конкурент на "аспирините" Волфсбург ще е домакин на вече изпадналия Херта (Берлин).

Снимки: Gettyimages