Зона Варна се справи с талантите от Велико Търново

Проектонационалите от зона Варна постигнаха заслужен успех с 2:0 над талантите от зона Велико Търново.

Дузпи донесоха победа за Зона Благоевград над Бургас

Първата опастност за гол бе за варненци, след като Джем Андонов стреля от далечно разстояние, но вратарят изби. Последваха добри минути и за търновци, но изстрелите им не намериха очертанията на вратата на Александър Панайотов. В 19-ата минута падна и първото попадение в мача. Тимур Мустафа засече с глава центриране от корнер на Джем Андонов и изведе зона Варна напред в резултата.

При този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме започна отново с по-добра игра на играчите от зона Варна и след хубав удар на Ястиян Георгиев се стигна до корнер. Джем Андонов цетрира, а след лоша намеса на вратаря на търновци се стигана до втори гол. Така резултатът стана 2:0 за варненци. Минути след това момчетата от зона Велико Търново бяха близо до намаляване на резултата, но удар на Преслав Стойков мина покрай вратата. Пет минути по-късно отново Стойков стреля, но ударът му бе избит в корнер. От последвалото центриране от корнер се стигна до разбъркване, а напречната греда спаси от попадение играчите на зона Варна.

До края на двубоя повече попадения не паднаха и срещата завърши с успех 2:0 за зона Варна.