Проектонационалите от Зона Пловдив не оставиха шансове на Зона Благоевград

Проектонационалите от Зона Пловдив разгромиха връстниците си от Зона Благоевград с 5:1 във втория ден от “Турнира на Талантите” в София. Това е втора победа за тима от Пловдив, който вчера надви този на Велико Търново.

Проектонационалите от Зона Пловдив победиха връстниците си от Велико Търново на старта на "Турнир на талантите"

Срещата започна равностойно, като чистите голови положения липсваха. Все пак в 17-ата минута резултатът бе открит. Васил Иванов се разписа и изведе пловдивчани напред. В последната минута на първата част Бойко Спасов от зона Благоевград можеше да изравни, но ударът му не намери очертанията на вратата. В продължението на първото полувреме Васил Иванов пропусна да накаже грешка на вратаря на Благоевград, но при последвалия корнер Иванов все пак реализира с удар от въздуха. Така след 45 минути игра тимът от Зона Пловдив водеше с 2:0.

Втората част започна с добра ситуация за пловдивчани. Хубав пробив на Петър Байраков завърши с удар, но вратарят изби в корнер. В ответната атака благоевградчани можеха да намалят резултата, след като Марио Асенов нацели напречната греда след добро центриране на Марио Малинов.

11 Турнир на талантите: Зона Пловдив - Зона Благоевград

В 35-та минута резултатът стана класически. След страхотна контраатака Васил Иванов изведе Росен Кръстев сам срещу вратаря и той прати топката в мрежата за 3:0. “Червените” все пак успяха да върнат едно попадение чрез Максимо Димитров. Той се възползва от грешка в отбраната на противника и направи резултата 3:1. Следващата минута обаче пловдивчани отново направиха аванса си от 3 попадения. Точен бе Максим Запрянов. До края на срещата падна още едно попадение във вратата на зона Благоевград. Мартин Петков от пловдивчани бе точен за 5:1. При този резултат дойде и последния съдийски сигнал.

Снимки: Владимир Иванов