Дузпи донесоха победа за Зона Благоевград над Бургас

Проектонационалите от зона Благоевгад и връстниците си от зона Бургас завършиха при резултат 0:0 в редовното време и 4:2 за благоевградчани след изпълнения на дузпи.

Срещата започна с добра възможност за благоевградчани. Марио Малинов стреля, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Бургазлии отговориха с добро положение, открило се пред Явор Атанасов, но ударът му бе отразен от противниковия вратар.

Така полувремето завърши при нулево равенство.

Втората част започна с шанс за зона Бургас. Иван Филипов засече добро центриране, но ударът му бе спасен. Минути по-късно отново бургазлии бяха близо до гола, след като Галин Стоянов засече с глава центриране от пряк свободен удар, но топката не намери очертанията на вратата.

До края на срещата попадение не падна и двубоят трябваше да бъде решен след изпълнението на дузпи. При изстрелите от бялата точка благоевградчани бяха по-точни и спечелиха с 4:2.