Късен гол запази добрите шансове на Шалке да се спаси

С гол на Себастиан Полтер пет минути преди края Шалке 04 спечели скъпоценна точка при домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт) - 2:2. Това означава, че кръг преди края на сезона в Бундеслигата тимът от Гелзенкирхен остава на 16-а позиция, която праща на бараж срещу третия от втория ешелон.

Херта (Берлин) пък изпадна директно като последен, а след седмица в битката за оцеляване ще са въвлечени още Щутгарт, Бохум и вероятно Аугсбург. От изброените швабите и баварците са с мач по-малко. Предпоследният също потегля към Втора Бундеслига. При равенство в точките първо се гледа головата разлика.

От своя страна Айнтрахт пропусна възможността да се изравни със седмия Волфсбург. “Орлите” обаче са финалисти за Купата на Германия, където на 3 юни ги очаква РБ (Лайпциг). При успех на Лайпциг в този финал седмият в Бундеслигата ще получи шанса да играе в Лигата на конференциите. Триумф за състава от Франкфурт пък ще го прати в Лига Европа, която спечели преди година.

Борещият се за оцеляването си Шалке вдигна “Фелтинс-Арена” на крака още в първата минута, когато Зимон Тероде беше точен за 1:0.

Грешка на вратаря Александер Шволов в 21-вата минута обаче позволи на Даичи Камада да изравни резултата.

След паузата Айнтрахт дори поведе чрез Лукас Мело, известен като Тута, който в 59-ата минута реализира след отлична асистенция на Алмами Туре.

Точно Туре обаче се превърна във виновник за изравнителния гол на “миньорите”, след като в 85-ата минута загуби топката, след което се стигна до центриране към Полтер - 2:2.

В последния кръг Шалке ще гостува на Лайпциг, а Айнтрахт ще приеме Фрайбург.