Хофенхайм направи голяма крачка към спасението

Хофенхайм почти си гарантира участие в Бундеслигата и следващия сезон. Тимът на Пелегрино Матарацо спечели с 4:2 домакинството си на Унион. Столичани пък са с равни точки с Фрайбург, който спечели вчера, и в последния кръг ще трябва да определят кой ще влезе в топ 4 и ще играе в Шампионската лига.

Малко след началото на двубоя той бе прекъснат заради лоша видимост след хвърлени димки от трибуните. Двата отбора действаха предпазливо и играеха на ниско темпо, а срещата се превърна в битка без много футбол. Индивидуална грешка доведе до откриването на резултата в 22-ата минута. Опит за връщане на Диого Лейте към вратаря даде шанс на Бебу да вземе топката и да заобиколи вратаря.

Нападателите на Унион бяха изолирани и гостите не стигаха до положения. Хофенхайм пък бе ефективен и в 36-ата минута поведе с два гола. Андре Крамарич се разписа от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Лейте. Столичани обаче успяха да върнат едно попадение в добавеното време на първата част чрез Доеки.

През втората част берлинчани заиграха далеч по-добре и доминираха и на няколко пъти бе близо до изравняване. Те обаче така и не стигнаха до гол, а получиха нов в 89-ата минута, когато Крамарич отново се разписа след отлична работа на Дабур. Последваха вихрени добавени минути, в които паднаха още два гола. Резервата Лайдуни върна надеждите на гостите преди Дабур да направи резултата 4:2.

Снимки: Imago