Сестри Каратанчеви и Диа Евтимова отпаднаха на четвъртфиналите на двойки в Пелъм

Българките Лия и Алекса Каратанчеви и Диа Евтимова отпаднаха на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Пелъм (САЩ) с награден фонд 60 хиляди долара.

Сестри Каратанчеви загубиха от поставените под номер 1 представителки на домакините Макена Джоунс и Джейми Льоб с 3:6, 2:6 за малко повече от час. Двубоят започна равностойно, но след 3:3 американките спечелиха  седем от следващите осем гейма по пътя си към крайната победа.

Евтимова и Ояка Окуно (Япония) бяха елиминирани от рускините Мария Кононова и Вероника Мирошниченко с 3:6, 3:6, след като съперничките им направиха серии от по три поредни гейма за край и на двата сета.