Рабикина и Остапенко довършиха мача, казахстанката се класира на финала в Рим

Шестата в света Елена Рибакина от Казахстан победи 20-ата в света Елена Остапенко от Латвия в 1/2-финален мач на турнира WTA-1000 в Рим. Казахстанхата надви съперничката си от Балтийския полуостров с чиста победа без да загуби сет с 6:2, 6:4.

Срещата бе прекратена във втория сет при резултат 4:2 за Остапенко заради лошите метеорологични условия във “Вечния град” и дъжда, който се изля над открития корт.

Дъжд прекъсна мача между Рибакина и Остапенко в Рим

Все пак двете тенисистки довършиха мача и след подновяването на играта Остапенко претърпя срив, при който загуби четири последователни сета и в крайна сметка отстъпи в срещата.

Това ще бъде четвърти финал за Рибакина от началото на сезона. По-рано тази година тя спечели титлата в Индиън Уелс, игра на финала на Откритото първенство на Австралия, където загуби от беларуската тенисистка Арина Соболенко, и в Маями, където също загуби - този път срещу Петра Квитова от Чехия.

Рибакина е въобще третата тенисистка, която ще играе в един сезон на финалите на Аустрелиън оупън, Индиън Уелс и турнирите в Маями и Рим. Преди нея това са правили американката Моника Селеш през 1991 г. и рускинята Мария Шарапова през 2012 г.

На финала Елена Рибакина ще се изправи срещу украинката Ангелина Калинина, която нямаше проблем с метеорологичните условия, но също не стигна по най-лесния начин побеждавайки рускинята Вероника Кудерметова на полуфиналите (7:5, 5:7, 6:2).