100 години ски спорт в България

Тотнъм обяви раздялата с един от любимците на феновете на "шпорите"

Нападателят на Тотнъм Лукас Моура ще напусне клуба след края на сезона, когато изтича настоящият му контракт, съобщиха "шпорите".

30-годишният Моура премина в Тотнъм през януари 2018 година от френския Пари Сен Жермен. За "шпорите" той има 219 мача и 38 гола. За феновете на лондончани бразилецът винаги ще остане в техните сърца с хеттрика, който реализира във вратата на Аякс в полуфиналите на Шампионскатлига през 2019 година. На реванша в Амстердам Тотнъм губеше с 0:2 на полувреме, след като бе загубил и първия мач с 0:1, но трите попадения на бразилеца в заключителните 45 минути пратиха Тотнъм на финала в турнира по правилото за повече голове на чужд терен.

Според Фабрицио Романо опитният футболист е получил предложения да продължи кариерата си в Италия, САЩ и Саудитска Арабия.

Снимки: Gettyimages