Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Стефанос Циципас е последният полуфиналист във Вечния град

Първата ракета на Гърция Стефанос Циципас допълни четворката в полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим. Поставеният под номер 5 в схемата не срещна особени трудности срещу хърватина Борна Чорич и постигна убедителна победа с 6:3, 6:4 за час и 37 минути игра.

Циципас спечели 90 процента от разиграванията при вкаран негов първи сервис, както и над 50 процента на втори сервис, което не остави почти никакви шансове на Чорич. Хърватинът стигна все пак до един пробив в мача в края на на втория сет, за да изравни за 4:4 гейма, но още в следващия допусна да загуби подаването си и съперникът му не му даде повече шансове.

На полуфиналите Циципас ще играе с руснака Даниил Медведев. До момента двамата имат 11 мача помежду си, като Медведев води със 7-4 успеха в серията. Гъркът обаче взе последните им две срещи, а не е тайна, че двамата не са в никак добри отношения помежду си.

“Той играе добре, но и аз също, заяви Циципас на корта по повод предстоящия сблъсък с Медведев. - Чувствам се комфортно на корта, независимо дали играя в нощната или дневната сесия, така че се надявам да извлека най-доброто от себе си срещу него. Мисля, че той показва по-класен тенис от предишните години.”

Циципас има баланс 13-3 на клей през този сезон и няма загубен сет при четирите си победи на “Форо Италико” до момента.

В другия полуфинал в турнира съперници са датчанинът Холгер Руне и норвежецът Каспер Рууд.

Наградният фонд на турнира в Рим е 7,7 милиона долара.