Куртоа: Големият проблем бе, че не създавахме положения

Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа анализира загубата с 0:4 от Манчестър Сити на 1/2-финала в Шампионската лига. Той заяви, че тимът му е очаквал натиска на съперника в началните минути, но големият проблем е бил, че мадридчани не успяваха да създават положения и да притеснят "гражданите".

"Не мисля, че Сити ни изненада с начина си на игра, очаквахме да ни натиснат в началото. Не ни позволиха да разиграваме лесно топката. Очаквахме да ни пресират пред наказателното ни поле. Големият проблем бе, че не успявахме да създаваме положения в атака. А когато не създаваш положения срещу отбор като Сити, те започват да се чувстват все по-комфортно. Те отбелязаха, което бе неприятно, а след това Тони Кроос нацели гредата. Понякога този сезон подобни малки моменти не се развиват в наша полза, както бе през миналата кампания. на полувремето вярвахме, че можем да обърнем хода на мача, но не бяхме достатъчно прецизни в пасовете и това ни коства много", смята Куртоа.

"Ако трябва да анализирам мача по-дълбоко, трябва да го изгледам отново. Не трябваше да им позволяваме да печелат толкова втори топки. Трябваше да бъдем по-точни в нашите пасове. Освен това Сити е много силен домакин , и когато не си на 100%, винаги ще бъде трудно", допълни белгиецът.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!