Зверев и Циципас спечелиха доиграванията си в Рим

Шампионът от 2017 година Александър Зверев спечели днес доиграването срещу Джей Джей Уулф (САЩ) с 6:4, 7:5, след като вчера двубоят беше прекъснат при 3:3 гейма във втория сет.

Така в четвъртия кръг на “Мастърс”-а в Рим тази вечер той ще срещне за 15-и път в кариерата си поставения под номер 3 Даниил Медведев (Русия). Медведев има аванс от 8:6 победи, като двамата вече играха два пъти през този сезон в сериите "Мастърс" в Индиън Уелс и в Монте Карло, като и в двата случая руснакът реализира обрат от 0:1 до 2:1 сета.

Миналогодишният финалист и пети в схемата Стефанос Циципас (Гърция) също преодоля третия кръг след 6:3, 7:6(3) срещу представителя на домакините Лоренцо Сонего.

Мачът беше довършен днес с  изиграването на втория сет, в който Сонего пропусна по един сетбол при сервис на съперника при 5:4 и при 6:5 гейма, а след това в тайбрека Циципас взе пет поредни точки, за да триумфира.