Братислав Кръстев е републикански шампион по снукър

Братислав Кръстев спечели Републиканското първенство, което се проведе в Национална снукър академия през уикенда.

На финала най-изтъкнатият български лицензиран треньор се наложи с 5:3 след драматичен обрат срещу Велиан Димитров.

През декември 2021-ва той спечели и престижния телевизионен турнир Snooker Grand Prix Bulgaria, a тази година в през януари грабна купите в Пловдив и “София Мастърс”. Това обаче е само малка част от богата колекция с трофеи на Кръстев, който от години вече обучава не само състезатели, но и треньори.

Братислав не беше загубил нито един фрейм по пътя си към полуфиналите в Републиканското първенство, където обаче срещна сериозно препятствие в лицето на колегата си от треньорския екип на Национална снукър академия - Виктор Илиев.

Виктор поведе рано в двубоя с 2:0, след което резултатът премина през равенство и ново повеждане в петия фрейм на Илиев. Кръстев значително повиши нивото си в следващите партии и в решителната такава реализира впечатляващ брейк от 65 точки.

Откриха Републиканското първенство в Национална снукър академия

Велиан Димитров, който е топ играчът от Пловдив през този сезон, трябваше също толкова драматично да премине през полуфиналите. Там той се справи с 4:3 със сребърния медалист от Европейското първенство за юноши тази година Максим Костов.

На финала между Димитров и Кръстев пловдивчанинът определено беше водещата фигура край зеленото сукно до почивката, като си беше изградил аванс от 3:1. След интервала обаче Братислав спечели следващите разиграни четири фрейма чрез халф-сенчъри брейк и още няколко серии от 30-ина точки, за да стигне до крайното 5:3.

Републиканското първенство беше последният ранкинг турнир в календара на Българска снукър федерация и беше открито от заместник-министъра на младежта и спорта Петър Георгиев в присъствието на президента на федерацията Олег Велинов.