АЕК триумфира с титлата в Гърция за 13-и път

Отборът на АЕК спечели за 13-и път титлата в Супер лигата на Гърция.

В последния кръг на първенството "жълто-черните" надиграха с 4:0 гостуващия Волос и за пръв път след 2018 година триумфират като шампион на южната ни съседка. С победата АЕК събра 83 точки и завърши с преднина от пет пред втория Панатинайкос, който направи равенство 1:1 при домакинството си на Арис.

Иначе резултатът откри Стивън Цубър в 16-ата минута, а Мият Гачинович покачи в 33-ата минута, за да затвори полувремето при по-комфортна преднина за домакините.

След паузата столичани отново се нуждаеха от около четвърт час, за да се разпишат. Орбелин Пинеда направи преднината класическа в 59-ата минута, а в 85-ата минута Дамян Шимански оформи разгромната победа по шампионски.

Последното отличие за АЕК в гръцката Супер лига бе през 2018 г., като през всичките пет години след това отборът завършваше на третото място.

Интересно ще е да се види какво ще направи отборът в Шампионската лига на есен. При последната си шампионска титла АЕК достигна груповата фаза след като елиминира шотландския Селтик в третия предварителен кръг и унгарския МОЛ Фехервар в плейофите.

В груповата фаза тогава АЕК изтегли тежък жребий, попадайки на едно място заедно с Баейрн (Мюнхен), Аякс и Бенфика, срещу които загуби всичките си 6 мача и отбеляза само 2 гола.

Снимки: Imago